2 Wojskowy Oddział Gospodarczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
30 kwietnia 2020
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3. Maja.
W 2. Wojskowym Oddziale Gospodarczym we Wrocławiu, w ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3. Maja, odbyło się uroczyste podniesienie Flagi Państwowej, wraz z dekoracją jednostki wojskowej flagami w barwach narodowych.

Tegoroczne, jakże skromne – a przez to niezwykle symboliczne obchody Dnia Flagi RP oraz Święta Konstytucji 3. Maja w 2. Wojskowym Oddziale Gospodarczym we Wrocławiu, pozwoliły z całą mocą swego wzruszającego przekazu objąć pełnym patriotycznej zadumy wspomnieniem wydarzenia historyczne, barwy i symbole narodowe, które niezależnie od przeszkód i zawirowań dziejowych – tak samo jak naszych przodków jednoczą również nas wszystkich.

Dzień Flagi Państwowej, Święto Konstytucji 3. Maja to dni, w których wielu z nas dostrzega konieczność podjęcia jednego z największych wyzwań współczesnych czasów. Takim wyzwaniem jest otwarta demonstracja patriotycznej postawy, której wzniosłym i godnym naśladowania przejawem jest szczera troska o zachowanie i umacnianie wartości stanowiących istotny fundament moralny naszego państwa.

W tych właśnie dniach – szczególnie uświadamiamy sobie również, że oto mija kolejny, już 229. rok od podpisania naszej pierwszej Konstytucji o jakże aktualnej obecnie wymowie, gdy nasze wolności są zagwarantowane, jesteśmy wolnym i niepodległym narodem, mającym pełne prawo do dumy ze swej historii i dokonań.

Pamiętajmy o tym, zwłaszcza w obecnym czasie walki z pandemią - trudnym, pełnym nowych wyzwań o niespotykanej dotychczas skali. Dowodem naszego patriotyzmu i jedności niech więc będzie wzajemna życzliwość, pomoc i konstruktywna współpraca – pozwoli to na pewno przetrwać momenty zwiększonego, długotrwałego wysiłku związanego z częstą koniecznością pozostania w służbie i pracy, w ponadnormatywnym wymiarze czasu. Taka właśnie postawa, jest godna szacunku i uznania, a co najważniejsze – pozwala wierzyć w rychły kres pozostających jeszcze, oby niedługo – koniecznych do rozwiązania problemów.

-------------------------------------------------------

W uroczystości zorganizowanej z wojskową asystą honorową (Poczet Flagowy 2. WOG), wziął udział Komendant 2. Wojskowego Oddziału Gospodarczego we Wrocławiu płk Jacek Chrostowski, oraz delegacja żołnierzy zawodowych Oddziału.

 

generuj pdf
go-up
Kontakt

2 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Obornicka 100-102
50-984 Wrocław
tel. 261656200
fax. 261656228
2wog.komenda@ron.mil.pl

    
  • BIP