2 Wojskowy Oddział Gospodarczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
09 kwietnia 2020
10. rocznica katastrofy smoleńskiej.
10. kwietnia 2010 roku miała miejsce tragiczna katastrofa lotnicza, wydarzenie, które nagle zmieniło oblicze Polski obrazem niespodziewanej, ogromnej straty najważniejszych osób w państwie. Działając w słusznej, ważnej dla nas wszystkich sprawie, godnie reprezentując Polski Naród, poświęcili to, co najcenniejsze.

W składzie polskiej delegacji, udającej się w dniu 10. kwietnia 2010 r. na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, znajdowało się 96 osób, a wśród nich: prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych, osoby towarzyszące oraz załoga samolotu.

Wspomnienie kolejnej, 10. już rocznicy tego jakże tragicznego wydarzenia, to przede wszystkim wspomnienie dnia, w którym oddali swe życie Patrioci wiernie służący Polsce. Każdy, komu bliska jest służba Ojczyźnie ma tę świadomość, że służba ta czasami wymaga ofiar - nie zapominajmy jednak, że każde takie poświęcenie, a szczególnie to największe, bo związane z oddaniem życia nie może i nie pozostanie nigdy zapomniane.

Poświęcenie tych, którzy zginęli 10. kwietnia 2010 roku w Smoleńsku na takie właśnie wspomnienie w pełni zasługuje.

 

Cześć Ich Pamięci !

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

generuj pdf
go-up
Kontakt

2 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Obornicka 100-102
50-984 Wrocław
tel. 261656200
fax. 261656228
2wog.komenda@ron.mil.pl

    
  • BIP