BIP
2 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
Aktualności
Pożegnanie żołnierzy - sportowców.
02.12.2016
30.11.2016 r. pożegnani zostali przez Komendanta 2 WOG płk. dr. Mirosława Chrzanowskiego, kolegów z Wojskowego Zespołu Sportowego oraz kadrę 2 WOG, dwaj żołnierze - sportowcy kpr. Marcin Marciniszyn i kpr. Kacper Larem.W Sali Tradycji 2 Wojskowego Oddziału Gospodarczego odbyła się uroczystość pożegnaniażołnierzy - sportowców:

kpr. Marcina Marciniszyna i kpr. Kacpra Larema.

                                 

            Kpr. Marcin Marciniszyn, wychowanek Klubu MKS – MOS Wrocław, uzdolniony sportowiec, trenowany przez Józefa Lisowskiego, jako reprezentant WKS „Śląsk” Wrocław, trafił w 2003 r. do służby zasadniczej do Wojskowego Zespołu Sportowego. W służbie wojskowej jego talent rozwinął się na tyle, że został żołnierzem zawodowym na stanowisku sportowca w Wojskowym Zespole Sportowym we Wrocławiu. W trakcie 13 letniej kariery zdobył bardzo wiele sukcesów i praktycznie do kolekcji zabrakło mu tylko medalu z Igrzysk Olimpijskich. Dwukrotny olimpijczyk z Aten – 2004 i Londynu 2012, brązowy medalista Mistrzostw Świata – 2007, srebrny i brązowy medalista Halowych Mistrzostw Świata, dwukrotnie brązowy medalista Halowych Mistrzostw Europy. W Mistrzostwach Polski indywidualnie i w sztafecie zdobył ponad 30 medali w tym 22 złote. Posiada rów bierz bogatą kolekcję medali z zawodów Wojskowych pod patronatem CISM. Złoty i srebrny medalista Wojskowych Igrzysk Sportowych, złoty i brązowy medalista Wojskowych Mistrzostw Świata. Jego rekordy życiowe to na 400 m 45.27 sek. a w sztafecie 4x400 m 3:00.05

                                 

            Kpr. Kacper Larem nie ma aż tak bogatej kariery, stosunkowo wcześnie zdecydował o zakończeniu kariery sportowej. Wychowanek Gwardii Warszawa pod okiem trenera Roberta Lubaszki trafił do Wojskowego Zespołu Sportowego jako bardzo utalentowany zawodnik młodego pokolenia w 2008 r. W latach 2004 – 2015 członek Kadry Narodowej. Jako junior zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski a w 2012 r. Mistrz Polski Seniorów w kategorii 100 kg. W zawodach wojskowych pod patronatem CISM zdobywał dwukrotnie brązowe medale na Wojskowych Igrzyskach Sportowych, a w 2013 r. wywalczył indywidualnie tytuł Mistrza Świata w kategorii 100 kg.

            Komendant 2 Wojskowego Oddziału Gospodarczego płk dr Mirosław Chrzanowski, podziękował żołnierzom – sportowcom za godne reprezentowanie zarówno naszej jednostki jak i Sił Zbrojnych i Polski na arenach całego Świata i życzył dalszych sukcesów oraz powodzenia na nowych stanowiskach służbowych.               

 

                                                                      Tekst: mjr Sylwester Ostrowski

                                                                                Zdjęcia: Krzysztof Latkowski

                                                                                              J. Szustakowski

                                                                                    

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych