BIP
2 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
Aktualności
Święto Służby Uzbrojenia i Elektroniki w 2. Wojskowym Oddziale Gospodarczym we Wrocławiu.
13.11.2018
13. listopada br. Zastępca Komendanta 2. WOG ppłk Krzysztof Kaszuba, spotkał się z przedstawicielami służby uzbrojenia i elektroniki, wyrażając uznanie i dziękując za profesjonalizm, wytrwałość i poświęcenie w jakże odpowiedzialnej służbie i pracy.

Święto Służby Uzbrojenia i Elektroniki, przypada na dzień 13. listopada, zgodnie z Zarządzeniem nr 32/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 23. lipca 2009 r.

 

Jest to przede wszystkim nawiązanie do daty powołania w 1918 roku Departamentu Techniczno – Artyleryjskiego, którego tradycje dziedziczy dzisiejsze Szefostwo Służby Uzbrojenia i Elektroniki Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych RP.

 

Z tej okazji żołnierze i pracownicy 2. Wojskowego Oddziału Gospodarczego we Wrocławiu, otrzymali dziś w pełni zasłużone słowa podziękowania i serdeczne życzenia dalszego powodzenia i satysfakcji z pracy, która dla wielu jest również pasją, wynikającą z bogatych zainteresowań i wysokiego poziomu stale doskonalonych umiejętności praktycznych.

 

Należy podkreślić, że służba uzbrojenia i elektroniki pełni niezwykle ważną rolę. Tu właśnie sprawność, terminowość i niezawodność w codziennej realizacji zadań, jest miarą sukcesu każdego żołnierza, który występując na teatrze działań wojennych skorzystać musi z możliwości przydzielonych zapasów uzbrojenia, będąc pewnym że w żadnej sytuacji go nie zawiodą.

 

st. chor. sztab. Bogusław Kwiecień


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych