2 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
30. Bieg Niepodległości w Warszawie.
13.11.2018
11. listopada br. o godzinie 11:11, w Warszawie ruszył po raz trzydziesty Bieg Niepodległości. Z okazji 100 - Lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, bieg miał szczególna oprawę.

Na starcie stanęło przeszło 20 tysięcy biegaczy, zostali oni podzieleni na dwie grupy, jedna grupa biegła w koszulkach w kolorze białym, natomiast druga grupa w kolorze czerwonym. Dzięki temu można było odnieść wrażenie biegnącej flagi, która przemieszczała się przez centrum Warszawy. Bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem Warszawiaków, którzy licznie stawili się wzdłuż trasy i wyposażeni w biało-czerwone flagi kibicowali biegaczom.

Jedną z grup startowych stanowili żołnierze oraz pracownicy Resorty Obrony Narodowej, którzy w liczbie pięciuset mocno zaznaczyli swoją obecność. W tak elitarnym gronie nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu. Na szczególną uwagę zasługuje fantastyczny wynik osiągnięty przez szer. Katarzynę KOWALSKĄ, która w gronie 5600 kobiet zajęła 3 miejsce. Poza Karoliną na starcie stanęło 5 żołnierzy WZS:

- mł. chor. Wojciech Kowalski - 33:40 - 40 miejsce,

- szer. Katarzyna Kowalska - 34:10 - 50 miejsce (3 miejsce wśród kobiet),

- szer. Rafał Podziński - 36:09 - 129 miejsce,

- mł. chor. Wojciech Dwojak - 43:31 - 1560 miejsce,

- ppłk Sławomir Kowalski - 57:25 - 10374 miejsce.

Warto dodać, że zwycięzcą całego 30. Biegu Niepodległości został szer. Kamil Karbowiak, żołnierz, który przez pewien okres był oddelegowany do WZS Wrocław.

Wojskowy Zespół Sportowy 2. WOG we Wrocławiu.