BIP
2 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
Aktualności
18. października - Święto Wojsk Łączności i Informatyki.
18.10.2018
Święto wojskowych radiotelegrafistów, telefonistów, informatyków czy pracowników stacji pocztowych obchodzimy 18 października, w rocznicę powstania pierwszego stałego połączenia pocztowego pomiędzy Krakowem a Wenecją w 1558 roku.

Jak wiele zależy od właściwie funkcjonujących systemów łączności i informatyki wie każdy, kto kiedykolwiek zetknął się z potrzebą szybkiego przekazania informacji w sposób pewny i umożliwiający możliwie niezakłócone uzyskanie kompetentnej odpowiedzi.

 

W Dniu Święta Wojsk Łączności i Informatyki, Komendant 2. Wojskowego Oddziału Gospodarczego płk Jacek Chrostowski spotkał się z przedstawicielami służby łączności i informatyki oraz sekcji zabezpieczenia teleinformatycznego 2. WOG. Na spotkaniu obecny był także Szef Logistyki 2. WOG, ppłk Błażej Pilarski.

 

Spotkanie stało się okazją do wymiany doświadczeń i opinii, a także przekazania informacji o problemach nurtujących funkcjonujący w Oddziale system łączności i informatyki – szczególnie w odniesieniu do jakości i niezawodności systemów teleinformatycznych i innych urządzeń stanowiących kluczowe elementy systemu dowodzenia 2. WOG.

st. chor. szt. Bogusław Kwiecień


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych