BIP
2 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
Aktualności
Szkolenie nauczycieli klas mundurowych szkół średnich, w ramach realizacji projektu „Edukacja dla Bezpieczeństwa”.
05.10.2018
5. października br. w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, odbyło się uroczyste zakończenie 7. edycji szkolenia instruktorsko - metodycznego dla nauczycieli klas mundurowych.

Kolejna – siódma już edycja szkolenia nauczycieli przedmiotów o charakterze wojskowym, zorganizowana została przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, wraz z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. 2. Wojskowy Oddział Gospodarczy, odpowiadał za zabezpieczenie części logistycznej przedsięwzięcia.

 

Głównymi celami szkolenia zorganizowanego w dniach 1. - 5. października br., było doskonalenie wiedzy i podniesienie poziomu przygotowania nauczycieli do efektywnego organizowania i realizacji zajęć programowych, a także ukierunkowanie na właściwe przygotowanie młodzieży klas mundurowych do odbywania służby wojskowej. Tok szkolenia cechowała duża intensywność zajęć – nie tylko teoretycznych, nie zabrakło bowiem szkolenia praktycznego oraz zawodów w strzelaniu z kbks – konkursu strzeleckiego o miano najlepszego strzelca.

 

Uroczyste zakończenie 7. edycji szkolenia instruktorsko – metodycznego dla nauczycieli klas mundurowych pozwoliło na podsumowanie jego wyników i omówienie wniosków wynikających z przebiegu przedsięwzięcia. Nie zabrakło również podziękowań za owocnie spędzony czas oraz przekazanie wyróżniającym się uczestnikom szkolenia zasłużonych nagród i praktycznych upominków w postaci materiałów przydatnych w dalszej działalności metodyczno – szkoleniowej. Nagrody i podziękowania przekazała na ręce organizatorów i absolwentów szkolenia, przedstawicielka Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, Agnieszka Orzechowska.

 

Podczas uroczystości, 2. Wojskowy Oddział Gospodarczy reprezentował komendant 2. WOG, płk Jacek Chrostowski.

 

st. chor.szt. Bogusław Kwiecień


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych