BIP
2 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
Aktualności
Uroczysta przysięga wojskowa szeregowych kadetów Legii Akademickiej.
02.09.2018
2. września br., gromkim echem niosły się słowa Roty przysięgi powtarzane przez kilkuset żołnierzy - słuchaczy szkół wyższych uczestniczących w programie pilotażowym edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej.

Uroczystości złożenia przysięgi wojskowej odbyły się w dwóch garnizonach: wrocławskim i kłodzkim, na które tłumnie przybyli zaproszeni goście, od przedstawicieli władz samorządowych, uczelni wyższych, duchowieństwa, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, po rodziny przysięgających żołnierzy. W toku uroczystości, szeregowi kadeci szkolący się w 22. Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej oraz w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu zostali zaprzysiężeni – akt złożenia przysięgi stanowił zwieńczenie szkolenia realizowanego w ramach modułu podstawowego, potwierdzając ich nowy status – jako pełnoprawnych żołnierzy rezerwy.

 

Szkolenie Legii Akademickiej, realizowane w 22. bpg w Kłodzku oraz w CSWIiCh we Wrocławiu zabezpiecza logistycznie 2. Wojskowy Oddział Gospodarczy.

 

Barbara Nizioł


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych