2 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
Dziewczyny na medal.
08.04.2018
Sezon biathlonistów powoli dobiega końca, a wisienką u tortu mijającego, olimpijskiego, sezonu były Wojskowe Mistrzostwa Świata w Narciarstwie i Biathlonie, które w dniach 04-08.04.2018 odbyły się w Hochfilzen w Austrii.

Zawody zostały rozegrane w pięciu różnych dyscyplinach sportowych:
- biegi narciarskie,
- biathlon,
- bieg patrolowy,
- narciarstwo alpejskie,
- paraski (połączenie spadochroniarstwa i narciarstwa alpejskiego).
Nasza Reprezentacja składała się z 12 zawodników we wszystkich dyscyplinach poza narciarstwem alpejskim. Trzon tej Reprezentacji tworzyli zawodnicy Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu w Biathlonie i to z nimi wiązane były największe nadzieje medalowe.

W zawodach wzięło udział 301 zawodników z 25 krajów, a rywalizacja sportowa była rozłożona na cztery dni. Miejscem rozgrywania zawodów był piękny obiekt w Hochfilzen (Austria), zlokalizowany we wschodnim Tryolu, dobrze znany z rywalizacji najlepszych Biathlonistów i Biegaczy Narciarskich, to między innymi tutaj w zeszłym roku rozegrane były Mistrzostwa Świata w Biathlonie.

Mistrzostwa okazały się udane dla Reprezentacji Polski oraz Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu. W biegu indywidualnym w Biathlonie brązowy medal zdobyła szer. Kinga MITORAJ, ten wynik z pewnością może być rozpatrywany jako jeden z jej największych sukcesów w kategorii seniorskiej.
W tym samym biegu w klasyfikacji zespołowej, Polki - w składzie MITORAJ,  st. kpr. Krystyna GUZIK oraz st. szer. Magdalena GWIZDOŃ (wszystkie WZS Wrocław), zdobyły srebrny medal, ustępując tylko Reprezentacji Austrii. Możemy mówić o pechu, bo suma czasów trzech zawodniczek wyniosła 67 minut, natomiast do najwyższego stopnia podium zabrakło nam jedynie 1,5 sek (!).

Krążek srebrny padł łupem Reprezentantek Polski w Biegu Patrolowym, drużyna w składzie: szer. Kinga MITORAJ, st. szer. Magdalena GWIZDOŃ, st. szer. Karolina PITOŃ, szer. Anna MĄKA, uległa tylko faworyzowanym Austriaczkom.

O wysokim poziomie rozgrywanych w Austrii zawodów może świadczyć fakt, że zwycięzcą rywalizacji mężczyzn w biegach narciarskich został Szwajcar Dario Cologna, wielokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

Zdjęcia: materiały organizatora