BIP
2 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
Aktualności
Ślubowanie Olimpijskie Biathlonistów.
01.02.2018
W dniu 01.02.2018 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się ślubowanie członków Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w Biathlonie, wyjeżdżających na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018.

W gronie Reprezentantów znalazło się miejsce dla trójki żołnierzy - sportowców z Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu, są nimi st. kpr. Krystyna Guzik, st. szer. Magdalena Gwizdoń oraz wśród mężczyzn - szer. Andrzej Nędza - Kubiniec.

Reprezentantem Resortu Obrony Narodowej na ślubowaniu był Szef WZS Wrocław ppłk Sławomir Kowalski.

Rywalizacja na Igrzyskach Olimpijskich w ramach Biathlonu odbędzie się w ośrodku Alpensia Biathlon Centre położonego w dystrykcie: Daegwallyeong-myeon w dniach 10 - 23 lutego 2018 r.

Walka o medale odbędzie się w ramach jedenastu zawodów. Kobiety i mężczyźni będą rywalizować w sprincie, pościgu, zawodach indywidualnych, zawodach ze startu masowego, sztafetach oraz sztafetach mix.

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie – odbędą się w południowokoreańskim Pjongczangu, w dniach 9–25 lutego 2018 roku. Uczestnicy zimowych igrzysk w Pjongczangu w 2018 roku rywalizować będą w 102 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych. Po raz pierwszy w historii na igrzyskach zostaną rozegrane następujące konkurencje Big Air, curling par mieszanych, bieg masowy w łyżwiarstwie szybkim i zawody drużynowe w narciarstwie alpejskim.

Na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie zakwalifikowali się reprezentanci 89 państw oraz sportowcy z Rosji występujący pod neutralną flagą. 5 grudnia 2017 MKOl ogłosił decyzję o wykluczeniu Rosji z udziału w igrzyskach, w związku aferą dopingową jaka miała miejsce podczas poprzednich igrzysk w Soczi. Zawodnicy z Rosji, którzy udowodnią, że nie stosowali dopingu, będą mogli wystąpić pod flagą olimpijską.

Reprezentacja Polski liczyć będzie 58 osób (26 kobiet i 32 mężczyzn). Polacy wystąpią w następujących dyscyplinach: biathlon, bobsleje, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, short track, skoki narciarskie, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, kombinacja norweska, snowboard.

 

 

 

 

mł. chor. Wojciech Dwojak


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych