BIP
2 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
Aktualności
Uroczyste pożegnanie żołnierza Wojskowego Zespołu Sportowego oraz pracownika resortu obrony narodowej w 2. Wojskowym Oddziale Gospodarczym we Wrocławiu.
30.01.2018
30 stycznia br. uroczyście pożegnano odchodzących: st. chor. szt. Remigiusza Widziewicza oraz p. Krzysztofa Zimoląga.

30. stycznia br. w Sali Tradycji 2. Wojskowego Oddziału Gospodarczego pożegnano uroczyście odchodzących: st. chor. szt. Remigiusza Widziewicza, oraz pracownika resortu obrony narodowej p. Krzysztofa Zimoląga.

Podoficer Wojskowego Zespołu Sportowego st. chor. sztab. Remigiusz Widziewicz, zakończył służbę w WZS we Wrocławiu. Komendant 2. Wojskowego Oddziału Gospodarczego płk Jacek Chrostowski, podziękował odchodzącemu podoficerowi za wzorową realizacje zadań, życząc powodzenia i wszelkiej pomyślności na emeryturze. St. chor. sztab. Remigiusz Widziewicz otrzymał również podziękowania od Szefa Wojskowego Zespołu Sportowego ppłk Sławomira KOWALSKIEGO, który w imieniu własnym, jak również zgromadzonych żołnierzy WZS, wyraził uznanie i ciepłe słowa podziękowania dla pełnego zaangażowania, sumiennego wykonywania obowiązków, podkreślając szczególny wkład podoficera w szkolenie żołnierzy - sportowców jak i wielu pokoleń zawodników klubu WKS Śląsk Wrocław w sekcji bieg na orientację.

St. chor. szt. Remigiusz WIDZEIWCZ całą swoją służbę wojskową łączył ze sportem będąc trenerem biegu na orientację w WKS „Śląsk”, później w Wojskowym Ośrodku Szkolenia Sportowego i kierownikiem dyscypliny w Wojskowym Zespole Sportowym. Jego podopieczni uzyskali szereg medali reprezentując Wojsko Polskie na Wojskowych Igrzyskach CISM, Mistrzostwach Świata CISM czy w międzynarodowych zawodach cywilnych najwyższej rangi. Wyróżniony został przez Ministra Sportu za wysokie wyniki sportowe osiągane przez jego zawodników.

Dodatkowo odpowiedzialny był za przygotowanie reprezentacji Śląskiego Okręgu Wojskowego, a później Inspektoratu Wsparcia do udziału w Mistrzostwach Wojska Polskiego w biegu na orientację w sporcie powszechnym. W czasie pełnienia służby wielokrotnie był złotym medalistą Mistrzostw Wojska Polskiego i Mistrzostw Polski.

W trakcie kariery trenerskiej w WZS Wrocław, jego zawodnicy zdobyli:

- 15 medali Wojskowych Mistrzostw Świata (3 złote, 6 srebrnych, 6 brązowych).

W trakcie kariery trenerskiej w klubie jego zawodnicy zdobyli:

- 202 medale zawodników w Mistrzostwach Polski;

- 2 medale Mistrzostw Europy Juniorów;

 - 1 medal w sztafecie Mistrzostw Świata Juniorów.

 W trakcie swojej kariery zawodniczej zdobył:

 - kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski Weteranów;

 - 4 miejsce na Mistrzostwach Świata w kategorii M - 45.

Komendant 2. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w imieniu własnym, oraz zgromadzonych na uroczystości żołnierzy i pracowników wojska skierował również do odchodzącego z 2. WOG pracownika resortu obrony narodowej p. Krzysztofa Zimoląga, słowa uznania i wyrazy szczerego szacunku za trud wniesiony w realizację powierzonych zadań, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności na przyszłość.

 

mł. chor. Wojciech DWOJAK


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych