BIP
2 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
Aktualności
Życzenia Świąteczne i Noworoczne Komendanta 2. WOG.
22.12.2017
Komendant 2. Wojskowego Oddziału Gospodarczego płk Jacek Chrostowski składa żołnierzom i pracownikom wojska najserdeczniejsze życzenia zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Święta Bożego Narodzenia stanowią radosny czas wspólnych spotkań przy wigilijnym stole na znak szacunku dla prastarej tradycji wspólnego świętowania jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszej wiary, a dokładniej – oczekiwania, bowiem łacińskie słowo „vigiliare” oznacza czuwanie, stanie na straży, bycie gotowym. W naszej ojczystej tradycji chrześcijańskiej, wigilia oznacza  oczekiwanie o szczególnym znaczeniu – Święto Bożego Narodzenia jest jednym z najważniejszych, rodzinnych świąt. Każdy z nas przeżywa święta w sposób indywidualny i nadaje im wiele różnych znaczeń. Towarzyszą nam głęboko wpisane w serce wspomnienia radosne, ale często również wspomnienia bolesne. Na Święta Bożego Narodzenia zazwyczaj czekamy z utęsknieniem, ale dla wielu stanowią one okres, gdy w sposób szczególny przeżywają oni swoją samotność. Jest paradoksem, że ten który jest postacią centralną tych Świąt rodzi się w ubóstwie, w stajence, na całkowitym marginesie ówczesnego życia. Ten sam Chrystus staje się następnie centralną postacią w historii zbawienia, ale też postacią początkującą szczególny okres w historii świata i Europy. Świadomość tego uczy pokory.

Szanowni Państwo, życzę Wam i Państwa rodzinom, by te święta były nie tylko czasem pokoju, ale też czasem dostrzeżenia obecności drugiego człowieka. Niech będą okazją do miłych spotkań w gronie rodziny lub przyjaciół oraz czasem wytchnienia od codziennych obowiązków. Życzę Wam, by to, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, dało Wam siłę i odwagę, a nadchodzący Nowy Rok przyniósł radość i satysfakcję z realizacji podjętych wyzwań i spełnionych planów, a także powodzenie w życiu rodzinnym i zawodowym.

 
płk Jacek Chrostowski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych